Polskie Radio PiK
z 4 lutego 2024 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:05 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:05 Pierwszy dzień tygodnia
Sakrament Święty. Namaszczenie chorych cz. I Co to jest wiatyk, ostatnie namaszczenie i sakrament chorych? Jakie doświadczenia mają kapłani, którzy ich udzielają? Po co przyjmować sakrament namaszczenia chorych i czy można go udzielić osobie nieprzytomnej albo nieochrzczonej? Powtórka audycji tego samego dnia o 23.00
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami" Ewy Dąbskiej-Wieczorkowskiej m.in.: o premierze „Tajemniczego ogrodu” w Teatrze Horzycy w Toruniu. O filmie dokumentalnym „Simona” o Simonie Kossak opowie Natalia Koryncka-Gruz. Z Maciejem Figasem, dyrektorem Opery Nova, rozmawiamy o planowanych premierach i budowie czwartego kręgu. Mówić będziemy także o instalacji dźwiękowej Marcina Dymitera, która jest prezentowana w bydgoskich Młynach Rothera, a także o akcji Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu dotyczącej powstania styczniowego. Zapowiemy koncerty specjalnej orkiestry „Paderewski Piano Symphony”, którą dyryguje Michał Szymanowski. Spotkamy się z Martą Zgierską, autorką wystawy pt. „Lico” w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. Zabrzmi również recenzja premierowego spektaklu „Hamlet” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.
12:05 Gramy z Wami
Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:05 Rodzinny PiKnik
W audycji powiemy o 80-letniej miss, rodzinnych koncertach w Ostromecku, zajęciach pilates dla rodzin, propozycjach na ferie w Młynach Rothera, spotkamy się też z przedszkolakami.
16:30 W Cichej Dolinie
Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.
17:05 W dobrym tonie
Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:05 Regionalny Punkt Widzenia
Bohaterka programu Regionalny Punkt Widzenia będzie pani Beata Chomicz, która 3 lutego kończy 100 lat. W Toruniu mieszka od 1945 roku. Jest wieloletnią pracowniczką Muzeum Etnograficznego w Toruniu, jest osobą znaną w różnych środowiskach. Przez lata należała bowiem i dalej uczestniczy w miarę możliwości w życiu Koła Przewodników PTTK w Toruniu, Klubu Inteligencji Katolickiej, znana jest też w środowisku brydżystów, z którymi nadal gra dwa razy w tygodniu. Przede wszystkim jednak ceniona jest jej wieloletnia, pełna zaangażowania działalność w Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie m. in. dalej wspiera prace Komisji Historycznej Hufca ZHP Toruń. Będąc doskonałą obserwatorką i ciesząc się dobrą pamięcią w ostatnich latach, zaczęła spisywać wspomnienia. Powstała w ten sposób publikacja „Moje 100 lat”.
19:05 Sztuka życia
W audycji „Sztuka życia” rozmawiamy z psychologami, socjologami, coachami, ale też ludźmi, którzy znaleźli swój własny wyjątkowy pomysł na życie: mają niezwykłą pasję, pomagają innym, uczą swoje dzieci w domu, zrezygnowali z kariery, żeby żyć po swojemu albo wręcz przeciwnie: konsekwentnie realizują swój życiowy plan.
20:05 Ziarna losu
Dlaczego wręczenie zbyt wysokiej łapówki przyczyniło się do śmierci powstańczego generała? W jaki sposób do powstańczych oddziałów trafił włoski pułkownik? Czy kosynierzy mieli szansę w starciu z oddziałami kozackimi? W niedzielny wieczór wyruszymy śladami powstańców styczniowych walczących na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej. Przypomnimy reportaż Michała Słobodziana z lutego 2021 roku pt."Skrawki wolności".
21:00 Pomysł Innowacja Kariera
W audycji rozmowa z dr Grażyną Czerniak z Politechniki Bydgoskiej o modelu statystycznym mogącym uchronić rzeki przed katastrofą ekologiczną do jakiej doszło np. na Odrze. Powiemy również o dezinformacji w Internecie i programie Burza Mózgów.
22:05 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Sakrament Święty. Namaszczenie chorych cz. I Co to jest wiatyk, ostatnie namaszczenie i sakrament chorych? Jakie doświadczenia mają kapłani, którzy ich udzielają? Po co przyjmować sakrament namaszczenia chorych i czy można go udzielić osobie nieprzytomnej albo nieochrzczonej?
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna