Niedziela, 04 grudnia 2022 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


VII Mikołajkowy Dzień Dawcy Szpiku, 4.12.2022 r. godz. 9.00

mat. organizatora
mat. organizatora
W planie imprezy:
- pobór krwi
- loteria fantowa dla Krwiodawców
- rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego bazy fundacji DKMS
- quiz wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Krwiodawstwie
- warsztaty plastyczne dla dzieci
- spotkanie ze świętym Mikołajem
- pokazy pierwszej pomocy
- porady lekarskie i badania profilaktyczne
- słodki poczęstunek dla wszystkich
- kronika Klubu
-wystawy rękodzieła

„Świąteczne tradycje choinkowe”, warsztaty i konkursy dla dzieci, 3-4 grudnia 2022 Fundacja czAR(T) Krzywogońca

mat. organizatora
mat. organizatora
Celem warsztatów jest powrót do korzeni w przygotowaniach dekoracji na Boże Narodzenie. Chcemy przypomnieć dzieciom – a może i też ich rodzicom- jak można udekorować choinkę z naturalnych, własnoręcznie wykonanych ozdób.
„Świąteczne tradycje choinkowe” to 2 warsztaty dla dzieci w wieku 8-10 lat zakończone konkursem z nagrodami oraz wspólną biesiadą z rodzicami przy kolędach. Impreza odbędzie się w Krzywogońcu w budynku Galerii Sztuki Krzywogoniec 53.
W sobotę 3 grudnia w godzinach 10.00-12.00 odbędą się warsztaty pod tytułem „Ozdoby choinkowe z darów lasu i pól”. Pod kierunkiem utalentowanej plastyczki Beaty Walenty dzieci przygotują ozdoby choinkowe na bazie szyszek, mchu, makaronu oraz dodatków dekoracyjnych. Wszystkie materiały zapewni Fundacja. Przygotowane dekoracje dzieci zawieszą na choince i odpowiednio wyeksponują do konkursu.
Natomiast w godzinach 15.00-17.00 będzie „Pieczenie i dekorowanie pierniczków ”. Pod kierunkiem członkini Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Cekcyn, Stanisławy Iwickiej, dzieci przygotują ozdoby choinkowe na bazie samodzielnie upieczonych pierniczków, oraz dodatków dekoracyjnych. Wszystkie materiały zapewni Fundacja. Przygotowane dekoracje dzieci zawieszą na choince i odpowiednio wyeksponują do konkursu.
Na zakończenie, w niedzielę 4 grudnia w godzinach 16.00-18.00, podczas wspólnej biesiady z rodzicami, poznamy zwycięzców konkursów.

VI Turniej na Zamku - potyczki wierszowane 3.12.2022 r.

mat. organizatora
mat. organizatora
Do udziału w konkursie zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Celem konkursu jest pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, stworzenie możliwości poetom-amatorom do zaprezentowania swojej twórczości na forum publicznym oraz poddanie jej ocenie profesjonalnemu jury, wyłonienie i nagrodzenie talentów literackich wśród dzieci, młodzieży oraz promocja miasta Golubia-Dobrzynia.
Przedmiotem konkursu jest zaprezentowanie wiersza o tematyce dowolnej (obowiązkowo) oraz wiersz o tematyce związanej z Golubiem-Dobrzyniem (nieobowiązkowo).
Dla laureatów konkursu przewidziane są warsztaty literackie, które poprowadzą członkowie Jury oraz goście specjalni.
Szczegółowe informacje w serwisie: http://zamekgolub.pl/potyczki-wierszowane.html.
Tym razem na konkurs wpłynęło ponad 200 wierszy, a do finału zakwalifikowanych zostało 55 utworów. Finalistów wraz z opiekunami zapraszamy na Galę Finałową 3.12.2022, która rozpocznie się o godz. 10:00 na Zamku Golubskim (prosimy o wcześniejsze przybycie w celu rejestracji uczestników). Na Gali finaliści zaprezentują swoje utwory, prosimy więc o zabranie ich ze sobą. W trakcie Gali odbędą się również warsztaty literackie dla młodych poetów, które poprowadzą członkowie Jury i goście specjalni.

Bożonarodzeniowe spotkania z pasją 16.12.2022 r. Zabytkowy dworzec, Aleksandrów Kujawski

mat. organizatora
mat. organizatora
Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć i kupić przepiękne ozdoby choinkowe, wyroby rękodzielnicze oraz wiele bożonarodzeniowych upominków. W niepowtarzalny klimat wprowadzą nas świąteczne utwory wykonane przez lokalne zespoły. Impreza doskonale wpisuje się w czas radosnego oczekiwania na święta, promuje tradycje bożonarodzeniowe, pokazuje dzieła lokalnych twórców i jest okazją do wspólnego śpiewania świątecznych utworów.

Obudź się na autyzm, czyli energia, ekscytacja i entuzjazm w dziecięcej twórczości.

mat. organizatora
mat. organizatora
Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III z województwa kujawsko-pomorskiego.
Na prace czekamy od 10.01.2023 roku do 10.03.2022 r.
Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach konkursowych: dzieci 3-4 letnie, dzieci 5-6-letnie, klasa I, klasa II i klasa III.
Jeden autor może złożyć jedną pracę plastyczną, a z każdej placówki można złożyć do 3 prac w każdej kategorii konkursowej.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14.03.2023 roku. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody oraz nagrody specjalne. Zwieńczeniem konkursu będzie czasowa wystawa prac finalistów w Starostwie Powiatowym w Brodnicy w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.


Jeden autor może złożyć jedną pracę plastyczną, a z każdej placówki można złożyć do 3 prac w każdej kategorii konkursowej.
Na prace czekamy od 10.01.2023 roku do 10.03.2022 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14.03.2023 roku. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody oraz nagrody specjalne. Zwieńczeniem konkursu będzie czasowa wystawa prac finalistów w Starostwie Powiatowym w Brodnicy w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Gala Rankingu Gmin, 25.11.2022 r. godz. 11.00, City Hotel, Bydgoszcz (zakończona)

mat. organizatora
mat. organizatora
Ranking Gmin jest inicjatywą realizowaną od wielu lat przez regionalne Ośrodki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego w wielu województwach.

W tym roku będziemy organizowali I Ranking Gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z Urzędem Statystycznym w Bydgoszczy

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Mamy nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu.
W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa kujawsko-pomorskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Konferencja Samorządów Uczniowskich, 25.11.2022 r.(zakończona)

mat. organizatora
mat. organizatora
Wydarzenie jest organizowane przez stowarzyszenie Akademia Samorządów Uczniowskich.

Konferencja dla Samorządów Uczniowskich jest inicjatywą, która pozwoli szkolnym samorządom rozwinąć swoją wiedzę oraz podzielić się swoim doświadczeniem. Dzięki temu w przyszłości będą mogły m.in. efektywniej pracować oraz proponować społeczności ciekawsze inicjatywy i imprezy. Samorząd jest pierwszym miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą nauczyć się budować i utrzymywać dobre relacje z innymi, a następnie przekuwać je w działalność na rzecz swoich społeczności.

Podczas wydarzenia przewidujemy:
- panel warsztatowy „Zobaczyć, zrozumieć, zacząć działać. Wyjdźmy z impASU”,
- panel dyskusyjny o aktywizacji młodzieży. Kim jest lider? Czym się wyróżnia? Przed jakimi wyzwaniami stają młodzi liderzy? Jakich liderów chcemy mieć?
- panel ekspercki „Oddawanie głosu młodzieży, czyli o samorządności i demokracji w szkole”.

Honorowy patronat nad Konferencją objął Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a także Prezydent Miasta Bydgoszczy.

“Kocham wolność„ - interaktywne przedsięwzięcie artystyczne skierowanie do młodzieży z Bydgoszczy (Polska) i Kragujevca (Serbia) 22 listopada 2022r.(zakończone)

mat. organizatora
mat. organizatora
Projekt międzynarodowy „Kocham wolność” jest kontynuacją współpracy Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy z instytucjami kulturalno – oświatowymi z partnerskiego miasta Kragujevca w Serbii.
Od 2012 roku zostało zrealizowanych kilkanaście przedsięwzięć artystycznych, mających na celu między innymi promocje twórczości uczniów placówek kulturalnych i oświatowych w Serbii i Polsce, nawiązywanie kontaktów podczas wspólnych warsztatów, poznawanie i odkrywanie nowych kultur i miejsc na świecie oraz wzmacnianie przyjaźni młodych pochodzących z różnych stron Europy.
W tym roku projekt został zainspirowany „Salonem Karykatury Antywojennej”, który od 1981 roku jest organizowany w Kragujevcu, także wojenną historią bratnich miast oraz tragicznymi wydarzeniami we współczesnym świecie.
Podczas warsztatów plastycznych powstaną prace nawołujące do podkreślania wartości wolności i wyrażania poprzez sztukę sprzeciwu wobec wojen na świecie.
Muzyczną oprawą będą melodie pochodzące z dwóch odległych krajów wykonane przez bydgoską młodzież z Młodzieżowej Orkiestry Cameraty Fordońskiej działającej przy MDK5 .
Wernisaż odbędzie się 22 listopada o godz. 17.00 w Galerii ARTHOL MDK5.

XIV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w woj. kujawsko-pomorskim 14 – 20.11.2022 r.(zakończone)

mat.organizatora
mat.organizatora
Inicjatywa organizowana jest od 2008 roku w 160 państwach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych. Mając to na uwadze, należy podkreślić, iż organizacja kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jak co roku przyczyni się do promocji postaw proprzedsiębiorczych wśród mieszkańców Bydgoszczy.
1234567