WYDARZENIA


Złota Setka Pomorza i Kujaw 23.05. - 7.07.2024r. - Opera Nova, Bydgoszcz

2024-06-17
mat. organizatora

mat. organizatora

Złota Setka Pomorza i Kujaw to jedyny taki ranking w Kujawsko-Pomorskiem, który pokazuje wyniki i dokonania regionalnych firm. A gala, na której ogłaszane są wyniki jest okazją do corocznego spotkania lokalnego biznesu.
Przed nami 28. edycja Złotej Setki Pomorza i Kujaw. Tradycyjnie Gazeta Pomorska doceni przedsiębiorstwa osiągające najlepsze wyniki finansowe, ale też wyróżni firmy, która nie pozostają obojętne na potrzeby lokalnej społeczności i środowisko naturalne.Tym razem partnerem merytorycznym w rankingach finansowych jest firma Dun & Bradstreet Poland sp. z o.o. Na podstawie zebranych przez nią twardych danych finansowych wyłonimy laureatów.
W tym roku statuetka trafi też do zwycięzcy w kategorii:
Lider Inwestycji - ranking nakładów inwestycyjnych z zestawieniem przychodów przedsiębiorstw z Kujaw i Pomorza.
Lider społecznie odpowiedzialny - jeżeli Twoja firma uwzględnia interesy społeczne, ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami: klientami, pracownikami, społecznością lokalną, to koniecznie zgłoś ją do prestiżowej kategorii Lidera społecznej odpowiedzialności biznesu. Wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie pomorska.pl/zlota-setka przygotowaną przez naukowców Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, partnera merytorycznego w tej kategorii.
Przedstawiciele firm, które zgłoszą swój udział w kategorii Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu otrzymają zaproszenie na galę wręczenia nagród, która odbędzie się we wrześniu w Operze Nova w Bydgoszczy.
Patronat medialny - Radio PiK

Work-life balance, a mobbing 26.06.2024r. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 3, Bydgoszcz

2024-06-04
mat. organizatora

mat. organizatora

Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na konferencję "Work-life balance, a mobbing".

Wydarzenie będzie miało miejsce 26 czerwca 2024 roku w Sali Sesyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Jagiellońskiej 3 w Bydgoszczy. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości dotyczącej dyrektywy work-life balace, a także zjawiska mobbingu w miejscu pracy.

Wydarzenie transmitowane będzie na żywo za pośrednictwem kanału Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy w serwisie YouTube.com – link: https://tinyurl.com/zax3tu6h

Konferencja tłumaczona będzie na polski język migowy.

Program konferencji – link: https://tinyurl.com/mstvmhey

U sąsiadów olendrów - 30 czerwca, godz. 11.00 – 17.00 ZWIERZĘTA GOSPODARSKIE! Olenderski Park Etnograficzny

2024-06-11
mat. organizatora

mat. organizatora

U SĄSIADÓW OLENDRÓW to cykl rodzinnych imprez plenerowych w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce (pierwszy w Polsce skansen poświęcony osadnictwu olenderskiemu) mający na celu upowszechnianie kultury mennonickiej mieszkańcom Torunia i okolic oraz turystom, za pomocą ciekawych zabaw, pokazów i warsztatów. W dwóch poprzednich latach uczestniczyło w nim ponad 4 tysiące osób.

A co w tym roku?
Pierwsza z tegorocznego cyklu imprez plenerowych „U sąsiadów olendrów”. W czerwcu spotykamy się, aby wspólnie pracować, bawić się i relaksować. Tym razem naszych gości zaprosimy do działania przy zajęciach gospodarskich i domowych, związanych z życiem zwierząt w gospodarstwie wiejskim. Roboty będzie co niemiara i na polu i w zagrodach. Chętni będą mogli spróbować swoich sił przy sianokosach, młocce cepami, cięciu sieczki, pleceniu wiklinowych płotów czy biciu masła. Oczywiście nie zabraknie pokazów i warsztatów! Będzie można samodzielnie stworzyć drewniane poidła dla drobiu, z gliny ulepić figurki świnek i krów a z filcu, sznurka czy tektury zrobić konika. Będzie również wiele propozycji dla naszych najmłodszych gości, którzy będą mogli bawić się na naszym wiejskim placu zabaw chodząc na szczudłach, łowią drewniane rybki czy huśtając się na konikach na biegunach i bujaczkach. Aktorzy z teatru Humoreska, wcielą się w dawnych mieszkańców olenderskiej wsi. Spotkacie ich podczas zwiedzania zagród, gdzie obejrzeć będzie można specjalnie na tą okazję przygotowane aranżacje opowiadające o wyrobie masła i sera. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz żywności ekologicznej, rękodzieła oraz ziół. Zaplanowaliśmy też spotkanie z wyjątkowym gościem, weterynarzem, Wojciechem Firmantym, który opowie o historii praktyk weterynaryjnych. W różnych miejscach, na terenie skansenu, w specjalnie przygotowanych zagrodach spotkacie cielaki, kozy, owce i kury!
• 30 czerwca, godz. 11.00 – 17.00 ZWIERZĘTA GOSPODARSKIE!
W programie:
- zwiedzanie skansenu z aktorami teatru Humoreska
– w specjalnie przygotowanych zagrodach spotkacie konie, cielaki, kozy, owce i kury!
– tematyczne aranżacje w zagrodach
- przetwórstwo domowe. Mleko i jego produkty: masło i ser
– sąsiedzkie opowieści:
- historia praktyk weterynaryjnych – Rafał Wojciech Firmanty
- pokaz przetwórstwa produktów mlecznych – Barbara Adamczyk
- zwierzęta gospodarskie w sztuce ludowej i nieprofesjonalnej – Aleksandra Jarysz
– pokaz prac gospodarskich m.in.: sianokosy, młócka cepami, wyplatanie płotów z wikliny, przygotowywanie drewnianych poideł dla zwierząt, bicie masła
– liczne warsztaty i pokazy m.in.: florystyczne, ceramiczne, wypieku pierników, snycerskie, wyrobu klumpów dla Koni, pokaz powroźniczy, lepienie z gliny figurek zwierząt gospodarskich, robienie konika ze sznurka i tektury,
– kiermasz żywności ekologicznej i rękodzieła
– wiejski plac zabaw: chodzenie na szczudłach, koniki na biegunach, łapanie rybek itp.
– jazda konna z instruktorem!
– przejazd bryczką!
– rejsy tradycyjnymi łodziami flisackimi! (10.00, 12.00, 14.00 – zapisy: www.wolnawisla.pl)

Bilety: normalny – 25 zł, ulgowy – 16 zł, rodzinny – 50 zł.

• 10 Września, godziny 11:00 – 17:00 – Żywy skansen – „Jarmark” – czyli druga impreza z cyklu "U sąsiadów olendrów" - szczegółowy program wkrótce

Akcja profilaktyczna "Bezpieczny poranek" 4.07.2024r.

2024-06-13
mat. organizatora

mat. organizatora

Wójt Gminy Dobrcz, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Komisariat Policji w Koronowie pragną poinformować o zbliżającej się Akcji Profilaktycznej "Bezpieczny Poranek". Akcja ta odbędzie się na terenie gminy Dobrcz i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez kontrole trzeźwości kierowców.
Cele Akcji: Poprawa bezpieczeństwa drogowego: Patrol ma na celu wyeliminowanie
z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, co przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków.
Edukacja i świadomość: Akcja ma również wymiar edukacyjny, mający na celu uświadomienie kierowcom konsekwencji prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.
Przebieg Akcji
Patrole trzeźwości: Na terenie gminy Dobrcz będą odbędą się kontrole trzeźwości kierowców. W skład każdego patrolu będzie wchodzić policjant oraz przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Podarunki dla trzeźwych kierowców: Każdy kierowca, który pomyślnie przejdzie kontrolę trzeźwości, otrzyma mały upominek ufundowany przez Wójta Gminy Dobrcz. Jest to forma podziękowania za odpowiedzialne zachowanie na drodze.
W związku z planowaną akcją, zwracamy się z prośbą o objęcie patronatem medialnym naszej inicjatywy. Państwa wsparcie w nagłośnieniu akcji "Bezpieczny Poranek" przyczyni się do jej sukcesu oraz zwiększy świadomość społeczną na temat problemu prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Liczymy na Państwa wsparcie w realizacji tej ważnej społecznie inicjatywy

Targi Rękodzieła 6-7.07.2024r. od 10.00 do 18.00 - Barbarka, Toruń

2024-06-12
mat. organizatora

mat. organizatora

Dwudniowe targi rękodzieła połączone z bezpłatnymi dla uczestników warsztatami rękodzieła.
Jest szansa zgromadzić około 80-100 wystawców z całego kraju.
W sobotę 06.07 wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie inscenizacja Nocy Świętojańskiej z silnymi elementami edukacyjnymi prowadzona przez Fundację Brama Epok, z warsztatami robienia motanek, wicia wianków, tańca i oczywiście puszczania wianków :) Równolegle Stowarzyszenie Tilia i Szkoła Leśna na Barbarce zaangażuje przybyłych do warsztatów ekologicznych-leśnych oraz gry terenowej.

Drugi dzień będzie dniem z warsztatami prowadzonymi przez naszych Wystawców
(m.in makrama, mikromakrama, ceramika, intorligatorstwo, sutasz, ceramika,)

IV Festyn Służb Mundurowych - 7.07.2024r. -Ostrowąs

2024-06-17
mat. organizatora

mat. organizatora

Gminny Ośrodek Kultury w Służewie w gm. Aleksandrów Kujawski organizuje w dniu 7 lipca 2024r. Festyn Służb Mundurowych - imprezę prezentującą i promującą działające w Polsce różnorodne służby mundurowe m.in.: Wojsko Polskie, Policję, Straż Pożarną, Straż Ochrony Kolei, Straż Graniczą, Inspekcja Karno-Skarbowa, Straż Leśną, Służbę Więzienną, Straż Łowiecka, Straż Rybacką, i in. W festynie biorą udział także muzea, kolekcjonerzy i historyczne grupy rekonstrukcyjne.
W festynie, który odbędzie się już po raz czwarty biorą udział niemalże wszystkie rodzaje służb mundurowych, działających na terenie naszego kraju. Jest to doskonała okazja do poznania specyfiki ich działalności w tym m. in. poprzez prezentację pojazdów, specjalistycznego wyposażenia i ich praktycznego zastosowania.

XXV Chełmiński Jarmark Jaszczurczy 13-14 lipca 2024 r.

2024-06-17
mat. organizatora

mat. organizatora

XXV Chełmiński Jarmark Jaszczurczy
XXV Jarmark Jaszczurczy, odbywający się w malowniczym Chełmnie, to coroczne
wydarzenie, które przyciąga zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów z całego
regionu. Tegoroczna edycja obfitować będzie w atrakcje i niespodzianki, podkreślając bogatą
historię i tradycje regionu. Zapraszamy do Chełmna w dniach 13-14 lipca 2024 r.
Na jarmarku można będzie znaleźć stragany z rękodziełem, regionalnymi specjałami
kulinarnymi oraz unikalnymi wyrobami artystycznymi. Jarmarkowi Jaszczurczemu
towarzyszyć będą XIII Spotkania z Folklorem - w programie nie zabraknie również występów
zespołów folklorystycznych z kraju i ze świata (Meksyk, Turcja, Ukraina), pokazów
tanecznych i teatralnych, a także warsztatów dla dzieci i dorosłych.
XXV Jarmark Jaszczurczy to nie tylko okazja do zakupów i zabawy, ale przede wszystkim do spotkań z kulturą i tradycjami regionu.
XXV Chełmiński Jarmark Jaszczurczy – info dla wystawców
Szanowni Państwo,
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XXV Jarmarku Jaszczurczym – jednym
z najbardziej barwnych i niezwykłych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie.
To niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich wyrobów oraz promocji Waszej
działalności w niezwykłej atmosferze.
Chełmno – rynek miejski, ul. Grudziądzka
Celem Jarmarku Jaszczurczego jest stworzenie platformy, na której artyści, rzemieślnicy
i przedsiębiorcy mogą spotkać się z pasjonatami sztuki, kultury i tradycji. Wierzymy, że
Wasze produkty wzbogacą naszą imprezę o dodatkową wartość i przyczynią się do jej
sukcesu.
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem oraz wypełnienie Karty zgłoszenia oraz formularza
RODO (dostępne ).
Zgłoszenia należy dokonać nie później niż do dnia 28 czerwca 2024 r.
Liczymy na Wasze wsparcie i aktywny udział w XXV Jarmarku Jaszczurczym.

VI Konfrontacje Zespołów Mażoretkowych - 7.09.2024r. Chełmno

2024-06-14
mat. organizatora

mat. organizatora

VI Konfrontacje Zespołów Mażoretkowych – zgłoszenia: 7 września już po raz VI spotkamy się w Chełmnie na Konfrontacjach Zespołów Mażoretkowych. Zawodniczki pod czujnym okiem jury konkurować będą w zawodach tanecznych na płycie chełmińskiego rynku.
7.09.2023 r. - to data, którą warto zaznaczyć w kalendarzu, bo właśnie wtedy w Chełmnie
królować będą Mażoretki! Dziewczęta z różnych stron Polski zmierzą się podczas
VI Konfrontacji Zespołów Mażoretkowych, czyli Otwartego Pucharu Polski. Zawody rozpoczną się paradą tancerek ulicami miasta w towarzystwie orkiestry dętej. Główna część konkursu odbędzie się na scenie umieszczonej w sercu Chełmna - na rynku miejskim, to tam dziewczęta zaprezentują i skonfrontują swoje umiejętności taneczne.
1. Termin i miejsce: 7 września 2024 r. w Chełmnie scena plenerowa na Rynku
2. Organizatorzy: Chełmiński Dom Kultury, Stowarzyszenie Kulturalne Puzon.
3. Uczestnicy: udział w konkursie jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych zespołów mażoretkowych z terenu całej Polski, a także dla mażoretek indywidualnych.
4. Regulamin zawodów: obowiązuje regulamin (link na końcu tekstu)
5. Rejestracja na zawody: zgłoszenia przyjmowane są do 02.08.2024 r. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: natalia.chachowska@chdk.pl
6. Opłaty startowe: każdy uczestnik niezależnie od ilości startów – 25 zł, płatności należy dokonać do dnia 09.08.2024 r.
Dane do przelewu: Chełmiński Dom Kultury, ul. Dworcowa 40a, 86-200 Chełmno
Bank Millennium: 91 1160 2202 0000 0003 3319 2517
Tytułem: Konfrontacje Zespołów Mażoretkowych – nazwa zespołu
Chęć otrzymania faktury należy zgłosić podczas rejestracji na zawody.
Brak wniesienia opłaty startowej w terminie wiąże się z niedopuszczeniem do udziału w zawodach.
7. Nocleg i wyżywienie: Organizator nie zapewnia noclegu. Organizator zapewnia posiłek.

XXII Mistrzostwa w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok w Augustowie 28.07.2024r.

2024-06-12
mat. organizatora

mat. organizatora

„Co ma pływać nie utonie” XXVII Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym z
Polskim Radiem Białystok w Augustowie 28 lipca 2024 roku zobaczymy najbardziej pomysłowe pływadła podczas XXVII Pływania na Byle Czym „Co Ma Pływać Nie Utonie” z Polskim Radiem Białystok w Augustowie.Zawody gwarantują dużą dozę emocji zawodnikom i ogromną dawkę humoru widzom. Wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza i zyskało miano najbardziej widowiskowej, wodniackiej imprezy. W ostatnią niedzielę lipca na rzece Netta wzdłuż bulwarów przy ulicy Rybackiej w Augustowie będziemy podziwiać wodne wehikuły. Zawodnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: OPEN i EKO. Zdolności i kreatywność twórców oceni komisja konkursowa, która przyzna nagrody za najbardziej oryginalne i spektakularne konstrukcje.
Wysokość nagród wynosi odpowiednio w kategorii:
a) OPEN – I miejsce: 10 000 zł brutto, II miejsce: 7 000 zł brutto, III miejsce: 5 000 zł brutto,
b) EKO – nagroda specjalna: 5 000 zł brutto.
Po zawodach na uczestników oraz publiczność czekać będzie niespodzianka muzyczna –
koncerty gwiazd: The Boars, Yuos, VBS, ŻURKOWSKI.
Na zgłoszenia czekamy do 15 lipca 2024 roku!
Szczegóły dotyczące XXVII Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok w Augustowie dostępne są na stronie internetowej: https://www.pnbc.pl/
Patronat medialny - Radio PiK

23. Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA 6-7 września 2024r

2024-06-21
mat. organizatora

mat. organizatora

6 września, piątek, 17.00
KONCERT NA DOBRY POCZĄTEK
Stachura „Wszystko jest poezja” - koncert zespołu Pudełko Zapałek
WAGON EUROPEJSKI (i nie tylko) 1. - prezentacja antologii poezji polsko-peruwiańskiej „Ulepione z gliny i słońca/ Hechas de barro y sol”z udziałem zespołu Kurakas, wykonującego muzykę andyjską - prowadzenie Katarina Lavmel i Ada Trzeciakowska

WAGON EUROPEJSKI (i nie tylko) 2. - mini wykład dr Podemskiej-Abt (Australia):
WAGON FILMOWY: Liryczne kino Ady Trzeciakowskiej - prowadzenie Jarek Malicki
SLAM (prowadzenie Justyna Paluch)

7 września
11.30 - wolna trybuna poetycka przed domem Edwarda Stachury - „Mój najważniejszy wiersz” Ławka pod orzechem: Małgorzata Wątor „Krata” - prowadzenie Anna Stanek
Performans Marty Andrzejczyk
14. 00 - happening „Poetycki rozkład jazdy” (Stacja ZAGUBIN)
15.00 - panel dyskusyjny z elementami warsztatów „Po co nam warsztaty poetyckie?” - prowadzenie Justyna Wojdyło i Marzena Agnieszka Gajewska
16. 00 - Spotkania autorskie i koncerty:Ada Żurawska (prowadzenie: Magdalena Walusiak)
Iwona Mocarska - Sztachelska (prowadzenie: Justyna Kłosińska)
Koncert zespołu Pudełko Zapałek „Grochowiak. W przeciągu słowa”
Spotkanie autorskie Aglaja Janczak (prowadzenie Malina Barcikowska)
Spotkanie autorskie. Artyści slamu: Magdalena Tyszecka (prowadzenie Magdalena Walusiak)
Marta Andrzejczyk „Cicho..” - koncert
WAGON TEATRALNY: Edward Stachura PO CO JEST NOC, czyli rzecz na: głosy, gitarę i oddech na podstawie utworów Edwarda Stachury”, reż. Ireneusz Pastuszak
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę