Środa, 29 czerwca 2022 r.   Imieniny: Piotra, Pawła
Polskie Radio PiK » Patronaty
Meble

WYDARZENIA


46. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Golubskim

Piątek, 1 lipca

Godz. 18:00 - przemarsz przez miasto – inauguracja Turnieju na Rynku Golubskim

Sobota, 2 lipca

Godz. 12:00 – otwarcie turnieju
Godz. 12:30 – eliminacje turnieju kuszniczego, łuczniczego, rzutu włócznią, rzutu toporem (fos )
Godz. 12:30 – konny turniej zręcznościowy cz.I
Godz. 14:30 – konny turniej młodych rycerzy
Godz. 15:00 – pokazy kaskaderskie grupa Daniela Tomaszewskiego
Godz. 15:30 – turniej kruszenia kopii – joust
Godz. 16:00 – kadryl w wykonaniu Stajni Zamkowej „Pałasz”
Godz. 16:30 – prezentacja Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Godz. 21:00 – konny turniej par
Godz. 22:00 – nocny pokaz „Koń i ogień – dwa żywioły” - grupa Daniela Tomaszewskiego

Niedziela, 3 lipca

Godz. 11:00 – otwarcie drugiego dnia turnieju
Godz. 11:30 – finały turnieju kuszniczego, łuczniczego, rzutu włócznią, rzutu toporem ( fosa )
Godz. 11:30 – kadryl w wykonaniu Stajni Zamkowej „Pałasz”
Godz. 12:00 - prezentacja Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Godz. 12:30 – konny turniej zręcznościowy cz. II – finał
Godz. 14:30 – konny turniej Młodych rycerzy
Godz. 15:00 – pokaz kaskaderski grupy Daniela Tomaszewskiego
Godz. 15:30 – turniej kruszenia kopii – joust
Godz. 16:30 – wręczenie nagród, zakończenie turnieju

Ponadto w czasie turnieju odbywać się będą: turniej bojowy pieszy, pokazy grup rekonstrukcyjnych, jarmark, zwiedzanie Zamku i obozowiska rycerskiego.

UWAGA ! Godziny poszczególnych punktów programu podano orientacyjnie. Organizator ma prawo do wprowadzania zmian w programie.

Rypin Cup Balonowy Puchar Polski

BALONY PONOWNIE ZAGOSZCZĄ W RYPINIE

W dniach od 29 czerwca do 2 lipca po raz kolejny nad naszym miastem będzie można podziwiać balony. Rypin Cup 2022 - Balonowy Puchar Polski tradycyjnie rozpocznie się przejazdem załóg balonowych z palnikami. W kolejnych dniach, jeśli pozwoli na to aura odbędą się poranne i wieczorne loty do konkurencji. Ponadto nie zabraknie corocznego, niezwykle efektownego nocnego pokazu balonów, któremu towarzyszyć będzie m.in. pokaz FireShow.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, do wspólnej zabawy oraz podziwiania kolorowych balonów, unoszących się nad naszym miastem i okolicą.

Sponsorem Głównym Rypin Cup 2022 - Balonowy Puchar Polski jest Energa z Grupy ORLEN. Sponsorem Wspierającym i Wyłącznym Dostawcą Gazu jest Gaspol S.A. Partnerami wydarzenia są firmy: Rejs, Damix i Lewiatan. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Rypin, Grupa HiFly, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Rypiński Dom Kultury.

Kujawsko-Pomorskie Dni Pola Minikowo 2022

Organizatorami wydarzenia są Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie (KPODR) i Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (PBŚ) przy współpracy ze Stacją Doświadczalną Oceny Odmian w Chrząstowie (COBORU) oraz Polską Izbą Nasienną.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli pan Henryk Kowalczyk – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pan Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz pan Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Głównym celem Kujawsko-Pomorskich Dni Pola 2022 jest prezentacja dorobku hodowli roślin, bogatej oferty firm zaopatrujących polskie rolnictwo w środki do produkcji polowej oraz osiągnieć instytutów naukowych, uczelni i podmiotów obsługujących rolników.

IV Konfrontacje Zespołów Mażoretkowych

3 lipca już po raz IV spotkamy się w Chełmnie na Konfrontacjach Zespołów Mażoretkowych.

Zawodniczki, pod czujnym okiem jury, konkurować będą w zawodach tanecznych na płycie chełmińskiego Rynku.
Organizatorami wydarzenia są: Chełmiński Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Kulturalne Puzon. W roli gospodarza wystąpią: Mażoretki Chełmińskiego Domu Kultury - m.in. świeżo upieczone Mistrzynie Świata!

Program:
12.00 – ul. Grudziądzka – Rynek - przemarsz zespołów Mażoretkowych z Orkiestrą Dętą Chełmińskiego Domu Kultury
12.30 – Rynek – uroczyste otwarcie
13:00 - Występy konkursowe
16:00 - Występ zespołu tańca nowoczesnego M.T.SQUAD
17:00 - Ogłoszenie wyników konkursu

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Chełmna.
Partner wydarzenia: Muzeum Ziemi Chełmińskiej.
Patroni medialni: Radio PiK, e-chelmno.pl, Czas Chełmna, MMS Studio.

Wystawa Zabytkowych Pojazdów

Jeżeli jesteś fanem starej motoryzacji i posiadasz „pełnoletnie” auto zapraszamy na Miejską Wystawę Zabytkowych Pojazdów.

Już 17 lipca od godziny 10.00 na Placu Jana Pawła II będzie można zachwycić się pięknem odrestaurowanych pojazdów minionych dekad. Na uczestników tegorocznego wydarzenia czekają konkursy z nagrodami, a na zakończenie wystawy tradycyjnie rajd. Wszyscy właściciele zabytkowych pojazdów zgłoszeni w Wąbrzeskim Domu Kultury do 8 lipca otrzymają w Biurze Organizacyjnym mieszczącym się na ul. Poniatowskiego 8 (Miejski Punkt Informacji) pamiątkowe gadżety.

Korzenie Kultury

Ośrodek Edukacji Historycznej Gród Foluszek już po raz trzeci ma przyjemność zaprosić mieszkańców okolicy do udziału w bezpłatnych warsztatach w ramach projektu "Korzenie kultury. O czym szumią drzewa w powiecie brodnickim?". W tym roku mieszkańcy okolicy będą mieli okazję zgłębić tajniki ciesielstwa, wikliniarstwa, kuchni słowiańskiej, bartnictwa czy etnobotaniki. Startujemy już 16 lipca!

Ziemia brodnicka nieustannie inspiruje swoim bogactwem i pięknem naturalnym. Po raz kolejny stała się bohaterem projektu przygotowanego przez drużynę Bractwa Rycerskiego Zamku Brodnickiego oraz zaprzyjaźnionych pasjonatów i animatorów kultury. Projekt „Korzenie kultury. O czym szumią drzewa w powiecie brodnickim” ma na celu przybliżenie kultury i tradycji regionu lokalnej społeczności za pośrednictwem historii ukrytych w drzewach. Owe relikty pamięci i dary natury staną się motywem przewodnim warsztatów prezentujących dziedzictwo kulturowe z zakresu: ciesielstwa, wikliniarstwa, bartnictwa, kuchni słowiańskiej oraz zielarstwa. Całą zebraną wiedzę - w tym bajki i ciekawostki wydamy w formie broszury edukacyjnej - dostępnej zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Odwiedzający gród będą mogli też podziwiać stworzone wspólnymi siłami budki lęgowe, karmniki, rzeźbioną kłodę bartną oraz wyroby z wikliny. A wszystko jak zwykle - bezpłatnie!

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/441742544145476

Motorowodne Mistrzostwa Świata zawitają do Żnina w dniach 24-26 czerwca! [zakończone]

mat. organizatora
mat. organizatora
mat. organizatora
mat. organizatora
Na akwenie Jeziora Żnińskiego Małego odbędzie się druga eliminacja Mistrzostw Świata F-500 i rywalizacja o tytuł mistrza Europy F-250.

Ponadto zobaczymy łodzie klas: F4, F-125, OSY-400, GT-30 i GT-15, które zawalczą w pierwszej eliminacji Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski.

Jednak zawody motorowodne w Żninie to nie tylko rywalizacja sportowa. W piątek na żnińskiej promenadzie wystąpi zespół Modesta Pastiche, a na Placu Wolności podziwiać będziemy spektakl teatralny pt. „Raport”.

25 czerwca plażę nad Jeziorem Żnińskim Małym opanują klubowe klimaty, a wszystko za sprawą kolejnej edycji Sounds of Paradise! Po raz kolejny imprezę tworzymy wspólnie z Clubsound Management. Tym razem do Żnina przybędzie Lomax, Emdi i znany z poprzedniej edycji duet – Melo Kids.

Ostatniego dnia zawodów – w niedzielę 26 czerwca - zmieniamy klimaty muzyczne. Free Road i Over the Under to mocne rockowe granie, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających fanów.

Wydarzenie organizują: Międzynarodowa Unia Motorowodna, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu "Baszta" oraz Gmina Żnin
Partnerem głównym zawodów jest ZOM Świdnica.

Są z nami również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Powiat Żniński, Miejski Ośrodek Sportu w Żninie, Żniński Dom Kultury, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych PUK Sp. z o.o. w Żninie, Pałuckie WOPR, KILWATER i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Patronami medialnymi zawodów są: Onet.pl i Przegląd Sportowy.
Partnerami medialnymi zawodów zostali: Polskie Radio PiK i Gazeta Pomorska.

Dni Rypina 2022

Zaczynamy Dni Rypina 2022!

To wyjątkowa okazja do wspólnie spędzonego czasu i udanej zabawy. W programie tegorocznych Dni Rypina szereg wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców do wspólnego celebrowania święta naszego miasta.

Sponsorem Głównym Dni Rypina 2022 jest PKN ORLEN. Partnerami wydarzenia są Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, Stowarzyszenie Tradycja i Rozwój, Cedrob S.A., RKS „Lech” i Wiksbud Sp. z o.o. Wydarzenie Honorowym Patronatem objęła Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka.

Organizatorami Dni Rypina są: Urząd Miasta Rypin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Rypiński Dom Kultury, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie.

V edycja „Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły ze Świętojańskim Poezjowaniem” [zakończone]

Fundacja czAR(T) Krzywogońca zaprasza na wyjątkowe wydarzenie łączące poezję i tradycję słowiańską. 25 czerwca w wiosce Krzywogoniec w Borach Tucholskich zagości

V edycja „Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły ze Świętojańskim Poezjowaniem”.

Impreza odbędzie się w dwóch lokalizacjach w Krzywogońcu: popołudniu w budynku Galeria Sztuki Krzywogoniec 53 i wieczorem w Amfiteatrze nad jeziorem Krzywogoniec. Lokalizacje te dzieli 15 minut spaceru.

A w programie...
1234567