WYDARZENIATargi Edukacji i Pracy pt. „Zadbaj o swoją przyszłość”, 13.04.2023r. w godz. od 10.00 do 14.00 w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, ul. Karbowska 29

mat. organizatora mat. organizatora

Targi Edukacji i Pracy w Brodnicy to przedsięwzięcie cykliczne organizowane od 2010 roku
przez brodnickie jednostki K-P W KOHP - Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Hufiec Pracy.
Jest to już 12 edycja. W okresie pandemii niestety targi nie mogły się odbyć.
Głównym celem targów jest aktywizacja zawodowa młodych ludzi. Zachęcenie do
skorzystania ze wsparcia i usług świadczonych przez OHP i jednostki przy planowaniu własnej kariery. Skorzystania z aktualnych ofert pracy w regionie oraz w ramach sieci EURES, prezentacja kursów i szkoleń Dlatego podstawowym założeniem tej inicjatywy jest prezentacja szerokiej oferty edukacyjnej uczelni wyższych, szkół policealnych, szkół branżowych oraz oferty szkoleniowej instytucji szkolących. Młodzież będzie miała także możliwość zapoznania się z aktualnymi trendami panującymi na rynku pracy oraz ofertami lokalnych przedsiębiorców: ofertami pracy stałej, krótkoterminowej oraz sezonowej.
Targi Edukacji i Pracy stwarzają płaszczyznę, na której zarówno uczelnie wyższe i pracodawcy jak i osoby zainteresowane dalszą edukacją i podjęciem pracy mogą zweryfikować wymagania i wzajemne oczekiwania.Targi skierowane są do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych, osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz wszystkich innych zainteresowanych odnalezieniem nowych ścieżek kariery zawodowej.

VI Ogólnopolska Konferencja Oświatowa w SP nr 31 w Toruniu 14 kwietnia 2023r.

mat. organizatora mat. organizatora

PROJEKT AUTYZM- zauważ,wesprzyj... Miejsce wydarzenia jest znaczące, ponieważ SP nr 31 to placówka oświatowa, która od 16 lat prowadzi oddziały integracyjne dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w ramach opracowanego przez specjalistów modelu edukacji integracyjnej. Model obejmuje nauczanie, terapię, wychowanie i opiekę dwóch grup uczniów- typowych i z ASD- z trzech etapów edukacyjnych: przedszkolnego, klas I-III ( nauczanie zintegrowane) oraz kl. IV-VIII ( nauczanie przedmiotowe) szkoły podstawowej. Był pierwszym w kraju wdrożonym w szkolnictwie masowym eksperymentem tego typu.
Organizatorzy konferencji zapraszają w swoistą podróż po obszarach wiedzy, praktycznych rozwiązań oraz inspirujących metod i sposobów pracy w szkole z oddziałami integracyjnymi, w których uczniowie ze spektrum autyzmu potrzebują wsparcia, edukacji i terapii, by móc rozumieć otaczający ich świat, komunikować się z ludźmi i budować z nimi relacje. Zaproponują też metody wsparcia osób z niepełnosprawnością na innych niż szkolne etapach życia.
Konferencja PROJEKT AUTYZM- zauważ, wesprzyj... ma swoich ważnych prelegentów i uczestników. Objęta jest patronatem Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, Prezydenta Miasta Torunia oraz mediów.

Program konferencji:
8.00 – 9.00 - rejestracja uczestników konferencji
8.30 – 8.55- „Brzydkie kaczątko" – spektakl Szkolnego Teatrzyku Integracyjnego
9.00 - 9.15 - uroczyste otwarcie konferencji przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 31- p. Annę Barwik
9.15 - 9.30 - „Z życia SP 31” –pokaz multimedialny
9.30 – 11.15 - „Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży” – dr Katarzyna Wojciechowska – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, seksuolog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, wykładowca UMK w Toruniu
11.15 – 11.35 - przerwa
11.35 – 13.20 -„Funkcjonalna edukacja podstawą godnego życia dziecka ze spektrum autyzmu” – Marta Sierocka-Rogala – logopeda, pedagog, analityk zachowania i superwizor BCBA, dyrektor merytoryczny i programowy Fundacji SCOLAR, wykładowca akademicki (Warszawa)
13.20 – 14.05 - „Wspieranie samodzielności w mieszkaniu treningowym” –Marta Młynarczyk – prezes i koordynator projektów Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ARKADIA w Toruniu

WIOSENNY KIERMASZ OGRODNICZY, 15-16 kwietnia od 10:00 do 17:00

mat. organizatora mat. organizatora

Na terenie zewnętrznym przy hali lodowiska Torbyd ul. Toruńska 59 w Bydgoszczy na miłośników zieleni czekają producenci i handlowcy oferujący różnorodny materiał roślinny do ogrodu, na działkę i na balkon.
Będzie można zakupić m.in. drzewka i krzewy owocowe, drzewka i krzewy ozdobne, formy pienne, skalniaki, rośliny rabatowe, rozsady, cebule kwiatowe, byliny, trawy ozdobne, zioła, krzewy i rośliny jagodowe, rośliny iglaste i liściaste, róże, hortensje, magnolie, a także rośliny rzadko spotykane.
Ofertę roślinną uzupełnią m.in. altany i mała architektura ogrodowa - figury betonowe, doniczki, a także przyprawy, miody, chleby, serki, swojskie przetwory, wyroby regionalne i litewskie.
Doświadczeni instruktorzy ogrodowi będą promować ogrodnictwo, działania proekologiczne i społeczne. Odpowiedzą również na pytania z dziedziny ogrodnictwa, nowoczesnego zagospodarowania ogródka działkowego i prawa PZD. Zapraszamy.
Wstęp wolny!

Kongres Energetyki Przyszłości, 18-19 kwietnia 2023 roku w toruńskim hotelu Copernicus

mat. organizatora mat. organizatora

Kongres Energetyki Przyszłości jest wydarzeniem o charakterze cyklicznym. Celem Kongresu jest stworzenie forum dla wypracowania modelowych rozwiązań dla sektora energetycznego, a także przekazanie wypracowanych efektów jak najszerszemu gronu odbiorców zainteresowanych tematyką transformacji energetycznej, w tym również ustawodawcy, dla zapewnienia zgodności proponowanych rozwiązań legislacyjnych z aktualnymi potrzebami profesjonalnego obrotu prawnego i gospodarczego. Co więcej, KEP 2023 poprzez zebranie stanowisk ekspertów oraz innych osób związanych z sektorem energetycznym, a następnie sformułowanie ogólnych tez, ma pomóc odpowiedzieć na pytanie, jakie wyzwania stoją przed energetyką w przyszłości. Oprócz tego Kongres pełni ważną rolę popularyzowania wiedzy na tematy związane z sektorem energetycznym.

Kongres Energetyki Przyszłości to świetna okazja do spotkania dwóch światów związanych z szeroko rozumianą energetyką: naukowo-teoretycznego i praktycznego. Spotkają się na nim przedsiębiorcy, eksperci z branży, prawnicy, ekonomiści oraz analitycy. KEP stanowi przestrzeń do wymiany doświadczeń i poglądów między wieloma znakomitymi ekspertami oraz przedstawicielami branży energetycznej.

18-19 kwietnia 2023 roku w toruńskim hotelu Copernicus odbędzie się już II edycja. Podczas wydarzenia zostanie poruszonych wiele tematów dotyczących tego, jak w przyszłości będzie kształtował się sektor energetyczny. Dwudniowe wydarzenie oparto na dwóch filarach. Pierwszy z nich dotyczy bezpieczeństwa energetycznego i oze. Drugi z filarów porusza tematy dotyczące zielonej energii w przedsiębiorstwach.

Szczegółowy program KEP2023 dostępny jest tutaj: https://zeop.pl/kep23/panele/

Charytatywny Walk in Day #8, Toruń, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6 12.05.2023r.

mat. organizatora mat. organizatora

Nasze studio co roku organizuje akcję charytatywną pod nazwą "Charytatywny Walk in Day", podczas której zaproszeni tatuatorzy z całej Polski charytatywnie wykonują swoje tatuaże w okazyjnych cenach. Całkowity dochód z przeprowadzonej zbiórki przeznaczamy na wspierane przez nas instytucje (dotychczas było to toruńskie Hospicjum „Nadzieja” oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu). W zeszłorocznej 7. edycji wzięło udział 20 tatuatorów, oraz wspólnie udało zebrać się nam aż ponad 18 tysięcy złotych. Obecnie jest to największe charytatywne wydarzenie tego typu w całej Polsce.

Wyjątkowy charakter powyższej imprezy wynika z formy jej organizacji - na prezentowane wcześniej projekty nie ma bowiem możliwości zapisu - obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy". Pierwsze osoby pojawiają się już wczesnym rankiem, aby mieć pewność, że uda im się zarezerwować wymarzony wzór od upatrzonego tatuatora. Na termin do zapraszanych przez nas artystów często trzeba czekać nawet kilka-kilkanaście miesięcy. Impreza przyciąga wiele osób zarówno z naszego regionu jak i z dalszych części kraju.

Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa: : Wolność religijna i inne prawa człowieka, 31.05 - 2.06.2023r.

mat.organizatora mat.organizatora

Konferencja ma na celu omówienie głównych zagadnień związanych z ochroną i promocją wolności religijnej na styku z innymi prawami człowieka, gdyż obecnie poszanowanie i ochrona tożsamości religijnej w życiu publicznym to jedno z najpilniejszych zagadnień na poziomie globalnym. Wiele grup religijnych i osób wierzących na całym świecie zmaga się z prześladowaniami i ograniczeniami wolności religijnej. Kryzys ten rodzi wiele pytań dotyczących właściwej równowagi między prawami wolnościowymi, które wkraczają w prawo do praktykowania własnej religii lub przekonań indywidualnie i zbiorowo, zarówno prywatnie, jak i publicznie. W wydarzeniu weźmie udział wielu prawników, filozofów i teologów, naukowców, edukatorów, badaczy, przedstawicieli grup społeczeństwa obywatelskiego, praktyków i dziennikarzy z całego świata, aby lepiej zrozumieć aktualne zagrożenia i trendy związane ze złożoną naturą wolności religijnej w życiu publicznym, widzianej z różnych perspektyw.

TARGI PRACY I KARIERY - YOUR FUTURE 2023;Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich; 23.03.2023r.(zakończone)

mat. organizatora mat. organizatora

Akademickie Targi Pracy i Kariery to przedsięwzięcie realizowane przez uczelnię od wielu lat, którego Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich jest pomysłodawcą i organizatorem.

W tym roku po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną w kraju, powracamy z organizacją wydarzenia pod zmienioną nazwą TARGI PRACY I KARIERY – YOUR FUTURE 2023.
Przewidziana liczba uczestników około 3000 osób.

Targi kierowane są do studentów, ale również do uczniów szkół branżowych i mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego poszukujących miejsc pracy. Podczas wydarzenia zaplanowana jest prezentacja ofert pracy, staży i praktyk kilkudziesięciu przedsiębiorstw (stoiska z przedstawicielami firm, instytucji, służb i konsultantów).

Ponadto odbędą się warsztaty tematyczne, a także panel dyskusyjny kierowany do doradców zawodowych pt. „Szkolnictwo branżowe – stereotypy a rzeczywistość” oraz „Kariera w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu – możliwości rozwoju
zawodowego”.
Podczas wydarzenia odwiedzający będą mogli m.in. skonsultować dokumenty aplikacyjne z doradcą zawodowym, przeprowadzić wstępną rozmowę z potencjalnym pracodawcą, a przedstawiciele firm będą mieli możliwość odbycia rozmów networkingowych.
Dodatkowo zostanie przygotowana strefa chillout dla studentów i odwiedzających.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Miejsce: Politechnika Bydgoska Al. prof. S. Kaliskiego 7 Bydgoszcz

Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, druga edycja konkursu wiedzy o gospodarce „Welconomy Genius”, 15 marca 2023 r.(zakończone)

mat. organizatora mat. organizatora

Dnia 15 marca 2023 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbędzie się druga edycja konkursu wiedzy o gospodarce „Welconomy Genius” we współpracy ze Stowarzyszeniem "Integracja i Współpraca" w Toruniu. Rywalizacja przebiega pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz dziekanem do spraw społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, docentem Przemysławem Ziółkowskim. Radio Pomorza i Kujaw objęło patronat medialny. Konkurs zostanie przeprowadzony w szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Rywalizacja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, przyczynia się do wzrostu motywacji do zgłębiania zagadnień z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, bankowości, gospodarki oraz prawa pracy. Finaliści otrzymają nagrody rzeczowe, a dla trzech najlepszych przeznaczone są nagrody pieniężne, które zostaną rozdane podczas XXX edycji, największych spotkań ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, Welconomy Forum w Toruniu, organizowanym w CKK Jordanki.

VI Forum Seniora - 15 marca 2023 roku w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy ul. Jurija Gagarina 11 w Toruniu o godz. 9.00 Rejestracja uczestników od godz. 8.00 (zakończone)

mat. organizatora mat. organizatora

Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne. Wymagane jest jedynie wcześniejsze zapisanie się drogą telefoniczną dzwoniąc pod numer tel. 697 770 278.
Dzwonić można od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00 -14.00
O czym porozmawiamy w tym roku?
Seniorzy posłuchają o cyberbezpieczeństwie, tak ważnym w dzisiejszych czasach.
Nie zabraknie też "lżejszych" tematów. Ekspert doradzi nam np. jak dbać o rośliny domowe.
Jakie atrakcje czekają na naszych Seniorów?
Przed Seniorami wystąpi półfinalista The Voice Of Senior - Andrzej Kubacki.
Gościem specjalnym Forum będzie znany aktor - Jerzy Zelnik.
Seniorze, chcesz uczestniczyć w Forum Seniora? Zapisz się już dziś! Liczba miejsc ograniczona.
Szczegóły i regulamin na pomorska.pl/forumseniora