Polskie Radio PiK
na 28 kwietnia 2025 roku
0:00 Nuty i minuty
6:05 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najnowsze informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwis sportowy (8:05), serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45, 8:15), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, nagrody w i dużo muzyki na dobry początek dnia.
8:30 Rozmowa Dnia
Z początkiem maja wystartuje nowy ogólnopolski program badań profilaktycznych „Moje zdrowie — bilans zdrowia osoby dorosłej”. Z jakich badań będzie można skorzystać? Czym będzie się różnił od programu „Profilaktyka 40 PLUS”? O to zapytamy w „Rozmowie Dnia” Barbarę Nawrocką – rzecznika prasowego Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy.
9:05 PiKtogramy

Radzimy, jak żyć zdrowo i szczęśliwie, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z social mediów, serwujemy przepisy kulinarne. Tylko u nas znajdziecie porady psychologa i coacha, opowieści filozoficzne oraz coś dla właścicieli psów, a także miłośników biegania. O 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 Puls Regionu
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:15 Radiokonferencja

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.
13:05 Od ucha do ucha
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH! I to od ucha do ucha!
15:05 Popołudnie z nami

Reporterskie podsumowanie dnia oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów.
16:15 W cyfrowym świecie

W audycji z cyklu „W cyfrowym świecie” mówić będziemy o e-administracji. Skupimy się na tym jak powstała, na jakiej zasadzie działa i ile czasu oraz pieniędzy możemy dzięki niej zaoszczędzić. Omówimy też działanie aplikacji mObywatel, wspomnimy o jej nowych elementach, a seniorzy powiedzą czy i jak korzystają z Internetowego Konta Pacjenta.
16:30 Popołudnie z Reportażem

Losy rodziny Seydów z Radzimia to w mikroświecie polskiego ziemiaństwa u progu drugiej wojny światowej symbol tradycji patriotycznych z jednej strony i symbol zguby z drugiej. Senior rodu Zygmunt, poseł na Sejm, Wicemarszałek, przedstawiciel Polski w rozmowach traktatowych (Traktat Wersalski) związanych z wycofaniem wojsk niemieckich z terenów Drugiej Rzeczpospolitej, gorący zwolennik polonizacji śląskiego górnictwa wraz z żoną Stefanią zakupili majątek w Radzimiu koło Kamienia Krajeńskiego. Po kilku latach zmarł z powodu błędu lekarskiego, a w majątku pozostała żona z synami. We wrześniu 1939r w ich palacu Niemcy urządzili katownię dla polskich patriotów. Stefania Seyda wraz z jednym z synów tam właśnie zginęła. Drugi syn Tadeusz był żołnierzem AK i zginął w 1943r. Jedyny ślad tej rodziny to pałac w Radzimiu. Zabite deskami okna i drzwi z nakazu konserwatora to widomy znak upadku jeszcze jednej rodziny polskich patriotów, którym nie dane było dożyć końca wojny. O tym w reportażu Żanety Walentyn.
17:00 Puls Regionu
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
17:07 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka niemieszcząca się w modnych trendach, która wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:05 Regionalny Punkt Widzenia

O likwidacji Zakładów Qemetica Soda w Janikowie i problemach innych zakładów w regionie - dyskutować będą przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców. Także w tym gronie porozmawiamy czy potrzebne nam są kolejne święta i dni wolne od pracy? Goście audycji: Roman Rogalski, Sławomir Wittkowicz i Sebastian Gawronek.
19:05 Z sercem na dłoni

Zaledwie 3 dni pozostały podatnikom do rozliczenia się z fiskusem, warto przy tej okazji pamiętać o przekazaniu 1,5 procent podatku organizacjom pożytku publicznego. W audycji "Z sercem na dłoni" podpowiadamy kto i dlaczego zasługuje na wsparcie. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.
20:00 Historie słowem pisane

Przyjechał do Polski z Turkmenistanu. Czeka na legalizację pobytu w Ośrodku dla Uchodźców w Grupie i... maluje. Kupił sztalugi, farby, pędzle i wszystko, co pozwala mu przelać na płótno swoje myśli, nastroje i duszę. Dlaczego bohater opowieści Żanety Walentyn musiał opuścić swoją ojczyznę? Czy nie bał się zostawić za sobą całego życia i rozpocząć nowe w obcym miejscu? O tym w Historiach Słowem Pisanych.
21:07 Regionalny Dom Kultury

W audycji wizyta w Chełmży. W Chełmżyńskim Domu Kultury odbyły się warsztaty Camp-Lab w ramach programu Bardzo Młoda Kultura - Kujawsko-Pomorskie. Pracownicy instytucji kultury zastanawiali się, jak zwiększyć udział młodzieży w kulturze i jak budować ofertę, by młodzież była nią zainteresowana. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.
22:04 Polskie granie

„Polskie granie” to audycja z muzyką tylko polskich wykonawców, premiery, informacje koncertowe z regionu i muzyczni goście - gwiazdy i debiutanci.
23:00 Przebojowa godzina

Największe hity ze światowych list przebojów, zakręcone informacje, przebojowi goście i najnowsze płyty! Prawie 60 minut nowej muzyki - przede wszystkim tej wybranej przez samych słuchaczy.
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą

Towarzyszymy tym, którzy nie chcą bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym, jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.