Polskie Radio PiK
z 22 czerwca 2025 roku
0:00 Nuty i minuty
6:05 Agroporanek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także w przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach, ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:05 Pierwszy dzień tygodnia

Ks. Józiu Tischner cz. I Mówił o sobie: "Najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic i dopiero księdzem". Rozmawiał ze wszystkimi, tłumaczył zagadnienia teologiczne i filozoficzne inaczej niż inni, dlatego na jego wykłady przychodziły tłumy. "Etyka Solidarności" ks. Józefa Tischnera stała się rachunkiem sumienia nie tylko dla Polaków, a "Filozofia po góralsku" dowodem na depozyt mądrości Bożej, złożony w prostym człowieku. Był góralem i chciał być pochowany w rodzinnej wsi, w Łopusznej, z piękną panoramą Tatr. Dziś znajduje się tu Izba jego pamięci - Tischnerówka, mieszka też jego brat. Ks. prof. Józef Tischner został ogłoszony patronem roku 2025.
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail, a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami

Magazyn publicystyki kulturalnej Ewy Dąbskiej-Wieczorkowskiej, a w nim: dyrektor Opery Nova Maciej Figas podsumuje sezon artystyczny. Zabrzmi relacja z nowego wydarzenia z Bydgoszczy czyli Międzynarodowego przeglądu sztuki ulicznej „Ferwor”. Spotkamy się ze świetnym muzykiem i kompozytorem muzyki filmowej Mikołajem Trzaską, który przebywał w naszym regionie na rezydencji artystycznej pt. „Znikając nad Wisłą” organizowanej dorocznie przez fundację W788. Zaprosimy na Festiwal Orkiestr Dętych do Świecia. Spotkamy się z utalentowanymi młodymi muzykami, którzy uczestniczyli w tegorocznej edycji programu „Pory roku z Mistrzem”, a w tym roku mistrzem był Krzysztof Jakowicz.
12:05 Gramy z Wami

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek - to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie „Gramy z Wami”! „Gramy z Wami” łagodnie i pogodnie, „Gramy z Wami” największe hity lat 80., 90., ale też XXI wieku.
14:05 Rodzinny PiKnik

Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…
17:05 Ziarna losu

"Górnicy umierali młodo" Żywioł okazał się bezlitosny. Opowieść o największej w historii katastrofie w polskim górnictwie solnym. Była chlubą PRL-owskiej gospodarki. Wspierała spłatę zagranicznych długów. Dawała pracę, organizowała życie całej miejscowości. Czy jednak była za bardzo eksploatowana i przez to przestała istnieć? Opowieść o kopalni soli w Wapnie. To zaledwie 12 kilometrów od Kcyni, ale już w województwie wielkopolskim. W jaki sposób wydobywano sól? Dlaczego doszło do katastrofy? Jak potoczyły się losy górniczych rodzin? Jak teraz żyje się w Wapnie?
18:05 Radio Planet i Komet

Mieliśmy już podsumowywać jego misję, a on jeszcze nie wystartował... Sławosz Uznański-Wiśniewski wciąż czeka na status drugiego Polaka w kosmosie. Tymczasem nasi słuchacze mogą zajadać się jego nieziemskimi pierogami, które zrobiły furorę na tegorocznym ASTROFESTIWALU w grudziądzkiej Marinie. O ich recepturze oraz technologii produkcji porozmawiamy z Mateuszem Gesslerem - autorem kosmicznego menu. W pierwszy dzień lata spojrzymy też w wakacyjne niebo.
19:05 Muzyka i sport

Pora na kolejne żużlowe derby naszego województwa. W niedzielnym spotkaniu BAYERSYSTEM GKM Grudziądz podejmie PRES Grupę Deweloperską Toruń. Obie ekipy walczą o awans do strefy medalowej, dlatego każde zwycięstwo jest na wagę złota. GKM spróbuje zrewanżować się za porażkę na Motoarenie. Czy grudziądzanie wykorzystają atut własnego toru? A może „Anioły” znajdą sposób na pokonanie rywala? Startujemy o 19:30.
22:05 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka

Ks. Józiu Tischner cz. I Mówił o sobie: "Najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic i dopiero księdzem". Rozmawiał ze wszystkimi, tłumaczył zagadnienia teologiczne i filozoficzne inaczej niż inni, dlatego na jego wykłady przychodziły tłumy. "Etyka Solidarności" ks. Józefa Tischnera stała się rachunkiem sumienia nie tylko dla Polaków, a "Filozofia po góralsku" dowodem na depozyt mądrości Bożej, złożony w prostym człowieku. Był góralem i chciał być pochowany w rodzinnej wsi, w Łopusznej, z piękną panoramą Tatr. Dziś znajduje się tu Izba jego pamięci - Tischnerówka, mieszka też jego brat. Ks. prof. Józef Tischner został ogłoszony patronem roku 2025. Powtórka porannej audycji.