Polskie Radio PiK
z 1 stycznia 2019 roku

0:00 Sylwester z PR PiK
2:00 Nuty i minuty
9:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Przypomnimy i podsumujemy najważniejsze wydarzenia 2018 roku regionie.

10:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych.

12:00 Pytać każdy może
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Przypomnimy i podsumujemy najważniejsze wydarzenia 2018 roku regionie.

13:00 Strefa Dobrego Nastroju
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.

15:00 Popołudnie z nami
16:30 Bliżej życia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.

17:00 “Sacred Concert” Duka Ellingtona

Retransmisja.
Koncert napisany na 17 osobowy big band, chór i solistkę sopranistkę. Wykonawcy: Eljazz Big Band, Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i wybitna artystka amerykańska Karen Edwards. Koncert odbył się 13 grudnia 2018 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

18:00 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Największe hity ze światowych list przebojów, zakręcone informacje, przebojowi goście i najnowsze płyty! Prawie 60 minut nowej muzyki - przede wszystkim tej wybranej przez samych słuchaczy.

19:00 Poeci rocka
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Muzyka rockowa ma różne oblicza - potrafi rozładować nadmiar energii, porwać do tańca, oczarować swoją poezją... Być może poznasz coś, co poruszy Twoją wrażliwą duszę...

20:00 Nasz Dom
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

W audycji omawiamy ważne wydarzenia historyczne, które miały wpływa na nasz kraj oraz te, dzięki którym to Polska kształtowała losy Europy. Poruszamy historię polskiej tolerancji i nietolerancji na przestrzeni wieków, a także tradycję i kulturę stanowiące o naszej tożsamości narodowej. Pokazujemy jak żyje się obcokrajowcom w Polsce, a jak Polakom na obczyźnie - porównujemy doświadczenia jednych i drugich.

21:06 PiK-owa kawiarenka
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Gościem audycji będzie aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy - Dagmara Mrowiec-Matuszak. Absolwentka krakowskiej PWST, przez wiele lat związana z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Z bydgoską sceną była związana już wcześniej, by w tym sezonie powrócić tutaj znowu. Rok 2018 uważa za bardzo udany, a w lutym wystąpi w kolejnej sztuce, którą przygotowuje Paweł Łysak.

22:00 Masz wybór
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Audycja edukacyjna dotycząca wyborów do PE i Parlamenru RP. Zaproszeni goście - politolog, socjolog, przedstawiciel Biura Wyborczego wytłumaczą czym zajmuje się PE, czym sejm, senat, jakie prawo tworzą parlament krakowy a jakie europeksji. Wyjaśnią też zawiłości prawa wyborczego, kryteria ważności głosów, obowiązki i prawa wyborcze, omówią również kodeks wyborczy.

23:00 Regionalny Punkt Widzenia-powtórka
0:00 Nuty i minuty