Polskie Radio PiK
z 4 września 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

02:04
Texas - Hi
6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Sztuka życia
Agnieszka Marszał
Autor: Agnieszka Marszał

W świecie symboli statusu, logotypów marek drukowanych na koszulkach i maili wysyłanych o każdej porze dnia i nocy spowolnienie to „grzeszna przyjemność”. Warto jednak zgrzeszyć i zwolnić, by...być wolnym człowiekiem, uważnym na swoje potrzeby. W audycji będziemy mówić o filozofii "slow life", czyli o tym, jak odnaleźć w codzienności balans i harmonię. Powtórka audycji.

8:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Chociaż wakacje się już skończyły, to jednak pierwszy wrześniowy weekend wcale nie musi być nudny! Naszych słuchaczy zaprosimy na kolejną wyprawę rowerową szlakami Pomorza i Kujaw. Odwiedzimy też m.in. Kruszwicę oraz udowodnimy, że do Brodnicy warto warto pojechać także po wakacjach. Będą też informacje koncertowe z regionu oraz relacje z bardzo smacznego święta! Nasz wóz satelitarny znajdzie się w centrum tego, co regionalne, ale też z Polski i ze świata oraz tego, co tradycyjne, ale przede wszystkim pyszne! Będziemy w podbydgoskich Strzelcach Dolnych na ''XXI Święcie Śliwki''.

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autorzy: Małgorzata Burchardt, Andrzej Krystek

Wrzesień w ogrodzie to pracowity miesiąc. Od tego, ile czasu poświęcimy pielęgnacji ogrodu teraz, zależy jego wygląd w następnym roku. Sadzenie, rozmnażanie i przesadzanie roślin we wrześniu to podstawowe zadanie, potem wystarczy cierpliwie poczekać na efekty naszej pracy. Jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać w ogrodzie we wrześniu? O czym pamiętać? Podpowiedzą nasi eksperci w sobotniej audycji "Raz na zielono". Tradycyjnie będzie można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon 52/345 50 90.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 Muzyka i sport
20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji więcej o twórczości pochodzącego z RPA producenta muzyki elektronicznej Alana Abramsa. Alan znany jest przede wszystkim pod pseudonimami Portable i BodyCode. Posłuchamy muzyki z różnych okresów twórczości, wydanych w różnych wytwórniach.

0:00 Nuty i minuty