Polskie Radio PiK
z 4 maja 2019 roku

0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie propozycje na dwa ostatnie majówkowe dni oraz wyprawy w ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw. Będziemy śledzić Archeologiczną Wiosnę w Biskupinie, poczujemy też magię dzikiego zachodu na Pałukach i udamy się na wyprawę po naszym regionie szlakiem szpiegowskim. To nie koniec tajemnic, ponieważ opowiemy też historię tajemniczej pani z pałacu sypniewskiego... Do tego porcja ożywczej, majówkowej muzyki i coś dla tych, którzy cenią aktywny wypoczynek.

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Magazyn działkowców, porady doświadczonych ogrodników. Wymiana doświadczeń, wspólne rozmowy o tym, co jest zielone, powinno być zielone lub co zielone było... Audycja z udziałem telefonicznym Słuchaczy.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Adriana Andrzejewska
Autor: Adriana Andrzejewska

W audycji zaprosimy na WF z Otylią Jędrzejczak, podpowiemy jak radzić sobie z przedmaturalnym stresem, będziemy na akcji "Ekospcery - obudź w sobie pozytywną energię", a w kąciku historycznym wspomnimy Konstytucję 3 Maja.

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Autor: Iwona Rzeszotek

Wybierzemy z wizytą do Muzeum Etnograficznego w Toruniu gdzie jeszcze do 26 maja obejrzeć można wystawę "Macierzyństwo od początku bez końca". Ekspozycja podejmuje temat rodzicielstwa ilustrowany przez sztukę ludową oraz współczesną. Dlatego na wystawie zobaczymy także fotografie, filmy, instalacje oraz obrazy. To wszystko jest niezwykle fascynująca opowieścią o matkach, płodności, codziennych obowiązkach oraz o ciele. A po wystawie oprowadzi nas Aleksandra Jarysz autorka tego projektu.

16:00 Radiowy Teatr Wyobraźni
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W ramach II edycji Narodowego Czytania Pisma Świętego prezentujemy „Lament nieczytanej Biblii” - autorstwa Waldemara Kasperczaka i Magdaleny Balcerak. Audycja oparta na tekście Romana Brandstaettera, wzbogacona refleksjami współczesnego pokolenia Polaków.

17:00 Zwierzenia przy muzyce
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Tradycyjna izba kujawska, sala upamiętniająca Stanisława Przybyszewskiego i ekspozycja poświęcona aglomeracji z czasów rzymskich - to tylko niektóre atrakcje Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie. Działająca w gminie Inowrocław atrakcja turystyczna świętuje piąte urodziny.

19:00 Radiowy Klub Rodzica
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

Magda Komsta-blogerka, psycholożka i promotorka karmienia piersią, już wkrótce w Bydgoszczy poprowadzi warsztaty pod hasłem ''Śpij wreszcie Maluchu''. Szczegóły spotkania, w sobotę w programie. Oprócz tego - Maj Mam w tym roku pod hasłem ''Mam prawo'' i wolontariusze pilnie potrzebni do akcji Piękny Dzień Mamy.

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ty zorganizuj ekipę na sobotni wieczór, a My zorganizujemy muzykę na imprezę ! "Domówka" w Polskim Radiu PiK to największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! W każdą sobotę zabieramy Was w czterogodzinną muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.

0:00 Nuty i minuty