Czwartek, 27 lutego 2020 r.   Imieniny: Gabriela, Anastazji
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Learn Better

Learn Better (Ucz się lepiej) to projekt społeczny powstający w ramach znanej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Organizatorzy mają w planach zająć się problemem, jakim jest trudność z nauką oraz stres, który często jej towarzyszy.

Według zarządców wydarzenia wiele osób ma problem z efektywnym uczeniem się, a ludzie nie zawsze wiedzą jak szybko i skutecznie się uczyć - bywa to demobilizujące, czasem prowadzi również do ogólnej bezradności i braku chęci do działania. Dodatkowo zadanie to utrudnia uczniom niezdrowy stres, którego częste i długotrwałe pojawianie się może mieć naprawdę złe skutki. Wpływa on bardzo źle na nasze zdolności poznawcze. Młodzież, jak i również starsze osoby mają problem z zorganizowaniem sobie czasu i określenia kryterium sukcesu. Dzięki swoim działaniom autorzy pozwolą im nauczyć się, jak uczyć się lepiej. Podejmą oni wiele działań. Przeprowadzą serie warsztatów, na których młodsze, a nawet starsze osoby, będą mogły dowiedzieć się jak UCZYĆ SIĘ LEPIEJ, jak radzić sobie ze stresem, a także jak osiągnąć sukces. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w warsztatach, mogą być spokojne - twórcy Learn Better planują założyć stronę w Internecie pozwalającą być na bieżąco z udostępnianym przez nich materiałem.


Welconomy 2020

internet
internet
16-17 marca odbędzie się XXVII edycja Welconomy Forum in Toruń, którego temat przewodni brzmi „Ekonomia oczami Świętego Jana Pawła II”. Miejscem tegorocznego Forum jest Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Uroczysty bankiet na zakończenie pierwszego dnia Forum będzie miał miejsce w Dworze Artusa.

Welconomy jak co roku rozpocznie Sesja Plenarna. Poprowadzą ją - prof. dr hab. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk oraz ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w latach 2010-2012. Prelegentami będą m.in. Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, Marszałek Województwa Kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Sesja Plenarna będzie punktem wyjścia do dyskusji o roli Kościoła w biznesie i spojrzenie na niego jako gracza gospodarczego. Inspiracją dla tak dobranej tematyki jest setna rocznica urodzin Jana Pawła II.

Bydgoski Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana

Mający formę konkursową festiwal kierowany jest do uczniów szkół podstawowych z Bydgoszczy i regionu. To już jego dziesiąta edycja. Celem festiwalu jest popularyzacja książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej i regionalnej, rozwijanie aktywności czytelniczej, propagowanie idei pięknego czytania. Uczestnicy rywalizować będą o tytuł Mistrza i Wicemistrza Pięknego Czytania grodu nad Brdą uhonorowany statuetką bydgoskiej Łuczniczki. Powołane przez organizatora jury oceniać będzie poprawność czytania tekstów, intonację, płynność, dykcję i interpretację tekstu.

Konkurs składa się z dwóch etapów: półfinału i finału. Finał poprzedzony zostanie bezpłatnymi warsztatami kultury żywego słowa. Konkurs urozmaici prezentacja poezji Kazimierza Hoffmana, patrona festiwalu, jak również występy wokalne młodzieży.