Polskie Radio PiK
z 11 lutego 2024 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:05 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:05 Pierwszy dzień tygodnia
Sakrament Święty. Namaszczenie chorych cz. II Świat wypiera prawdę dotyczącą natury ludzkiej, nie chce widzieć starości, bólu i kalectwa. Choroba i śmierć są jednak wpisane w egzystencję człowieka. Stąd namaszczenie chorych, uzdrawiający sakrament udzielany w imię Jezusa Chrystusa. Jest ostatnim w szeregu świętych namaszczeń, jednoczy chorego z męką Zbawiciela, przywraca zdrowie gdy służy to jego zbawieniu, umacnia, daje pokój i odwagę. Ten sakrament przygotowuje człowieka na ostateczną walkę i przejście do życia wiecznego.
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami" Ewy Dąbskiej-Wieczorkowskiej m.in.: z Grzegorzem Daroniem rozmawiamy o projekcie „ABBA Symfonicznie”. Spotkamy się z Krzysztofem Herdzinem, zwycięzcą w ankiecie Jazz Forum - „Jazz Top” w kategorii „aranżer roku”. Artysta Jakub Elwertowski zaprasza na swoją najnowszą wystawę zatytułowaną „Minimalistycznie” i opowiada jakie jego prace oglądać można na nowej prezentacji w Galerii Wspólnej w Bydgoszczy. Spotkamy się także z malarką i artystką interdyscyplinarną Katarzyną Szeszycką, której wystawa obrazów czynna jest w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. „Woda, woda” - wystawa prac malarskich Joanny Trzcińskiej to nowa propozycja Galerii Teatru Muzycznego w Toruniu. Bohaterką obrazów prezentowanych na wystawie jest tafla wody. Przyjechali do Torunia z Azerbejdżanu, Chin, Egiptu, Filipin, Japonii a także Mołdawii i Czarnogóry. Co ich łączy? Wszyscy są studentami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i wzięli udział w fotograficznym projekcie Marka Czarneckiego, w
12:05 Gramy z Wami
Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:05 Rodzinny PiKnik
Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…
16:30 W Cichej Dolinie
Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.
17:05 W dobrym tonie
Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:05 Zwierzenia przy muzyce
Śpiewa od dziecka, choć wychowała się w świecie ciszy, bo rodzice stracili słuch. Jest wykształconą wokalistką i aktorką. Gra w teatrze, filmie i spełnia swoje marzenia, nagrywając nową płytę, na której wykonuje sama w sześciogłosie znane piosenki. Olga Bończyk będzie gościem Zwierzeń przy muzyce.
19:05 Radiowy Klub Rodzica
W trakcie spotkań staramy się pytać: - Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko - Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić - Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie W audycjach pojawiają się : Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.
20:05 Ziarna losu
Dlaczego Jan Kasprowicz chciał spalić wszystkie swoje wiersze? Jak to się stało, że syn niepiśmiennego rolnika zrobił tak wielką karierę? Czym dla artysty były rodzinne Kujawy? W audycji „Ziarna losu” spotkanie z postacią Jana Kasprowicza, wybitnego tłumacza i poety Młodej Polski. Pretekstem do realizacji reportażu było ponowne otwarcie domu rodziny Kasprowiczów w Szymborzu, dzielnicy Inowrocławia. Dom przez wiele lat był zamknięty dla zwiedzających. Do wysłuchania swojego reportażu pt. „Grudki szymborskiej ziemi” zaprasza Michał Słobodzian.
21:00 Radio planet i komet
Na niebie i na antenie! Zaprasza Piotr Majewski.
22:05 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Sakrament Święty. Namaszczenie chorych cz. II Świat wypiera prawdę dotyczącą natury ludzkiej, nie chce widzieć starości, bólu i kalectwa. Choroba i śmierć są jednak wpisane w egzystencję człowieka. Stąd namaszczenie chorych, uzdrawiający sakrament udzielany w imię Jezusa Chrystusa. Jest ostatnim w szeregu świętych namaszczeń, jednoczy chorego z męką Zbawiciela, przywraca zdrowie gdy służy to jego zbawieniu, umacnia, daje pokój i odwagę. Ten sakrament przygotowuje człowieka na ostateczną walkę i przejście do życia wiecznego. Powtórka porannej audycji.
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna